Kontakti

Ūdeļu iela 22, Rīga, Latvija, LV - 1064

Tālrunis: 67532721
Mobilais tālrunis: 27706201

Tālrunis: 67532721, 27706201
Uzņemšanas tālrunis: 20140052, 22810318
E-pasts:
rsmt@rsmt.lv

 “CEĻĀ UZ EKOSKOLAS STATUSU”

Diploms_T-kreklu
ATMASKO T-KREKLU

Paldies izglītojamajiem un pedagogiem Irinai Cakulei un Baibai Čadorei par dalību projekta “T-Kreklu atmaskotājs”.

Projektu īstenoja biedrība  “Zaļā brīvība” piecu izglītojošu nodarbību ciklā “ATMASKO T-KREKLU”, izzinot t-krekla dzīves cikla posmus.

Lai iegūtās zināšanas palīdz izmantot gudrāk mums pieejamos resursus!

 

 


DSC02010

MIKRODĀRZS ir uzsākts!

RSMT iekšpagalmā 19. jūnijā Ekopadome iestādīja trīs garšaugu un dārzeņu dobes projekta “Mikrodārzs” ietvaros. Ekopadomes priekšsēdētāja vietnieces Elizabetes Vīņaudes veiksmīgā dalība Rīgas domes izsludinātājā “Iniciatīvu konkurss Rīgas jauniešiem 2021”  guva finansiālu atbalstu projekta īstenošanai, nodrošinot smaržīgo un lekno stādu iegādi.

Mikrodārza atklāšana  bija arī Ekopadomes pirmās semestra noslēguma pasākums.
Mikrodārza projekta īstenošanas laiks ir līdz pat 15.08.2021. un, ceram, vēl ilgāk.

Mēs – Ekoskolas pārstāvji- vēlamies attīstīt ekoloģisko dzīvesveidu un pierādīt, ka spējam iekopt urbāno dārzu – mikrodārzu, kur iemācāmies paši izaudzēt dārzeņus un garšaugus. Tehnikuma audzēkņi varēs vērot dārzeņu un garšaugu attīstību un iegūt pārliecību par  savām spējām un  personisku pieredzi mikrodārza veidošanā. Otrs aspekts, ka izglītojamie varēs šos dārzeņus un garšaugus lietot uzturā un tādā veidā skolas vidē arī citiem izglītojamajiem iedzīvināt ilgtspējīgu domāšanu un ekoloģisku dzīves pieeju. Ekoskolas pārstāvjiem ļoti svarīgi ir parādīt piemēru, kā dzīvot ekoloģiski un ka tas nav nemaz tik sarežģīti.

Ja vēlies piedalīties Ekoskolas aktivitātēs, dod ziņu uz e-pastu: agnese.breice@rsmt.lv.

DSC02080 DSC01968 DSC01983 DSC02071 DSC02158 WhatsApp Image 2021-06-21 at 14.40.15


7KOPĀ VARAM!
Šī gada 18. jūnijā Rīgas Stila un modes tehnikuma un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma jaunieši kopīgi īstenoja Rīgas domes finansēto projekta “Kopā varam!” otro aktīvās atpūtas pasākumu, kura laikā turpināja īstenot projekta mērķus.

Paldies Rīgas Stila un modes tehnikuma Ekopadomes priekšsēdētājam Arkādijam Mihailovam par ideju un pieteikumu, lai apmainītos ar katra Tehnikuma zināšanām un pieredzi!

Jaunieši dalījās savstarpējā pieredzē par skolēnu pašpārvaldi, ko īsteno Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, sniedzot prezentāciju par paveiktajiem un īstenotajiem pasākumiem, kā arī Rīgas Stila un modes tehnikums dalījās ar pieredzi Ekoskolas projektā.

Lai nostiprinātu projekta pirmajā kopīgajā pasākumā, kas notika attālināti Zoom platformā, iegūtās zināšanas par Ekoskolas un Skolas pašpārvaldes darbību un veicinātu izglītojamo centrētu izglītības vidi, jaunieši 18. jūnijā tikās klātienē Andrejsalā, lai kopīgi aktīvi pavadītu laiku un supotu Rīgas kanālā. Papildus tam jaunieši piedalījās dažādās erudīcijas spēlēs un nostiprināja zināšanas par abu tehnikumu skolēnu aktīvu sabiedriski nozīmīgajām aktivitātēm!

Paldies ikvienam dalībniekam par ārpusstundu aktivitāšu īstenošanu un milzīgo jauniešu prieka un enerģijas devu!
5 6 8 3 2 4

Sakām lielu PALDIES:
– Rīgas Domei par finansiālo atbalstu
– Baltijas reģionālajam fondam, JS BAMBUSS un Kaņieris par sadarbību

kopa_Varam_jpg_plakats (00000003)Projekts “KOPĀ VARAM!
Rīgas Stila un modes tehnikuma Ekopadomes priekšsēdētājs Arkādijs Mihailovs iesniedza Rīgas domes izsludinātā “Rīgas skolēnu pašpārvalžu sadarbības projektu konkursā”, kurā ieguvis finansējumu Rīgas Stila un modes tehnikuma un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma sadarbības pasākuma īstenošanai “Kopā varam!”
Projekta mērķis ir nodrošināt pieredzes apmaiņu jauniešu starpā, daloties ar iegūtajām zināšanām, prasmēm un kompetencēm, sekojošās kategorijās:
1. Pilsoniskā līdzdalība (Skolēnu pašpāvaldes projekts);
2. Zaļās domāšanas veicināšana un attīstība (Ekoskolas projekts).

Tāpat projekta mērķis ir jauniešu savstarpējās saziņas un komunikācijas uzlabošana, lai neformālā gaisotnē dalīties ar saviem sasniegumiem gan skolas pašpārvaldes darbā, gan Ekoskolas projektā.

Projekts norises laiks no 16.06.2021. Zoom online lekcijas un 18.06.2021 aktīvā- izglītojošā atpūta Andrejsalā ar SUP dēļiem.

Ar prieku gaidām tikšanos un aktīvu 10 jauniešu sadarbību, lai dalītos ar zināšanām un padarītu krāsaināku ikdienu mācību iestādēs!


ZIŅOJUMS
Šī mācību gada laikā Tehnikums uzsāka Ekoskolas programmu, kur viens no soļiem, ko nepieciešams Ekoskolas projektā īstenot ir Vides novērtējums. Tas ļauj apzināt esošo situāciju Tehnikumā vairākās jomās, kā piemēram, Elektrība, Transports, Atkritumi, Pārtika u.c. Izpētot katru no šīm jomām un savācot informāciju par nepieciešamajiem uzlabojumiem, tiek sastādīts Rīcības plāns, ar nepieciešamajiem soļiem, kā šos uzlabojumus sasniegt.
Izskatot, visas pieejamās tēmas un apkopojot Vides novērtējuma rezultātus, Ekopadome izvēlējās šī gada tēmu “Atkritumi”.

Ar Vides novērtējuma dokumentu var iepazīties šeit – RSMT vides novērtējums 2021.

Visa mācību semestra ietvarā, Ekopadome veica informatīvo kampaņu, piesaistīja lektori no SIA “Zaļā josta”, izsludināja aptaujas anketas, lai audzēkņi un darbinieki, aizdomātos par šo tēmu, kā arī domātu par atkritumu apjoma samazināšanu un atkritumu šķirošanu!
Lai gan paspējām paveikt pirmos darbus – atkritumu urnu izvēle, lai varētu šķirot atkritumus Tehnikuma telpās, informatīvo kampaņu izstrāde, lektoru aicināšana u.c. darbi, ir skaidrs, ka darbs vēl liels ir priekšā un ir nepieciešams darbu turpināt arī nākamajā semestrī!

Lai mums visiem kopā izdodas uzlabot Tehnikuma un apkārtējās vides apstākļus, lai būtiski samazinātu atkritumu veidošanos sev apkārt!


AKTIVITĀTES MAIJĀ

Trako-frizuru-diena

24. MAIJĀ – TRAKO FRIZŪRU DIENA

Paldies visiem, kas ņēma dalību izsludinātajā konkursā! Žūrija – Ekopadomes pārstāvji – Agnese, Laura, Sandra, Linda un Kristīne- izvēlējās 3 konkursa uzvarētājus.

Ar aplausiem sveicam: 1.vieta – Ieva Dorbe, 2.vieta – Diāna Podiņa, 3. vieta – Daiga Afelde!

TF1 TF2

Lūdzu sazinieties ar Agnesi, rakstot uz agnese.breice@rsmt.lv , lai vienotos par pārsteiguma balvu saņemšanu!!!:)

Paldies visiem par dalību un tiekamies nākamajos konkursos!

“Trako frizūru dienā!”, 24. maijā, ikviens bija aicināts izveidot traku frizūru, nobildēt to un nosūtīt uz e-pastu: Agnese.breice@rsmt.lv . Ekopadomes žūrija izvērtēja saņemtos darbus un trīs interesantāko frizūru autoriem piešķirs Tehnikuma pārsteiguma balvas!

Konkursa noteikumi:
1. Par konkursa dalībnieku var kļūt IKVIENS Tehnikuma audzēknis vai darbinieks.
2. Nosūtot 24.05.2021. pieteikumu ar darba foto konkursam, jānorāda vārdu, uzvārdu, grupu, kur mācaties, vai amats tehnikumā, lai varam ar sazināties uzvaras gadījumā.
3. Videi draudzīgs, ekoloģisks vai ekonomiskas resursu aprites pieskāriens frizūrai dod papildu punktu.
4. Konkursa uzvarētājus izvēlēsies Ekopadomes žūrija, izvērtējot visus iesūtītos darbus.
5. Konkursa balva tiks izlozēta 26.05.2021.

Konkursa uzvarētājs tiks paziņots Tehnikuma mājas lapā. Pārsteiguma balvas tiks nodotas ar Omniva pakomātu starpniecību.

……………………………………………………………………………………………

anketa_atkritumi

Paldies katram no 71 dalībniekiem, kas ņēma dalību aptaujā “Atkritumu aptauja!”

No iesniegtajiem atbilžu rezultātiem redzam, ka atkritumu šķirošana mums nav svešs jēdziens, visi zinām, ka gada laikā 1 Latvijas iedzīvotājs saražo 333 kg atkritumu, tāpat zinām, ka PET materiāls ir “polietilēnteraftalāts” saīsinājums. PET ir plastmasas veids ar augstu izturību, kas saglabājas pie apkārtējās temperatūras svārstībām, kā arī mazu mitruma un gāzu caurlaidību.

Tomēr, ne visi zināja, ka  šķirojot papīrus un krājot makulatūru, nevajag izraut ārā skavas. Tas pārstrādei netraucē, jo pārstrādes procesā papīrs tiek šķīdināts un ne-papīra frakcijas (skavas, līplentes u.c.) tiek atdalītas no papīra masas. Tāpat arī informējam, ka PET pudelēm nav nepieciešams noņemt korķīšus un etiķetes. Rūpnīcā pārstrādes procesā visas nevajadzīgās sastāvdaļas tiek atdalītas.

Informējam, ka izlozē Tehnikuma pārsteiguma balvu no visiem 71 dalībniekiem saņem Patrīcija Eva Jēkabsone, topošā friziere-stiliste! APSVEICAM!

RSMT aicināja aizpildīt anketu par Ekopadomes gada tēmu – ATKRITUMI līdz 23.maijam. Gada tēmas “Atkritumi” anketas saite saite ir te. Spied šeit!
Anketā Jūsu vārdu, uzvārdu  un kontaktinformāciju nepieciešams norādīt, lai Ekopadome spētu sazināties ar Jums gadījumā, ja aizpildot aptaujas anketu, būsiet laimējis pārsteiguma balvu.  Pēc aptaujas noslēguma Jūsu personas dati tiks dzēsti. 

……………………………………………………………………………………………

22052021_biologiska_daudzveidiba

22.MAIJĀ – BIOLOĢISKĀS DAUDZVEIDĪBAS DIENA

biologiskas_daudzveidibas_Diena

Dienas mērķis ir rūpēties par dabas vērtību saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Dienas uzdevums bija nobildēt fotogrāfiju ar ēdamu ziedu vai lapu un atsūtīt uz agnese.breice@rsmt.lv
Katrs var izdomāt vai bildē grib parādīt sevi un ziedu vai lapu, vai mākslinieciski nobildēt ziedu.

Atsūtītās bildes apkopojam foto kolāžās!

Lai skaists un ziedošs pavasaris ikvienam!

Bio_daudzv1 Bio_daudzv2

……………………………………………………………………………………………

Padomes-sede2

12.MAIJĀ – EKOSKOLAS PADOMES SĒDE plkst. 15:00

Tiekamies MSTeams platformā!

Ja Tev interesē vides jautājumi, pievienojies mums, rakstot uz epastu agnese.breice@rsmt.lv .

 

……………………………………………………………………………………………

Turnirs

13.MAIJĀ plkst. 15.00 – PRĀTA SPĒĻU TURNĪRS 10.-12.klases skolēniem + Ekoaugstskolu jauniešiem

Aicinām Jūs pieteikties un pārbaudīt savas zināšanas vides jomā!
Atjaunojiet savas zināšanas Ekoskolu tēmās: transports, enerģija, pārtika, ūdens, atkritumi, mežs, bioloģiskā daudzveidība, klimata pārmaiņas, vide un veselība.

Jums var noderēt materiāli, tēmu lapas, kas atrodamas šeit: https://ej.uz/ekotemas

Reģistrēties uz 10.-12.klašu turnīru var šeit: https://app.livestorm.co/prata-speles/ekoskolu-prata-speles-10-12-klase-1305


AKTIVITĀTES 2021. GADA APRĪLĪ

Vai_Tehnikums_var_But_EKOSKOLA26. APRĪLĪ – VAI TEHNIKUMS VAR BŪT EKOSKOLA?

Rīgas Stila un modes tehnikums 2021.gada 26.aprīlī Zoom tiešsaistē organizēja lekciju “Vai Tehnikums var būt Ekoskola?”.
🌿 Lekcijas mērķis bija iepazīstināt citas profesionālās izglītības iestādes ar Ekoskolas ideju, mērķiem un uzdevumiem, kā arī dalīties ar savu pieredzi, kā uzsākt dalību Ekoskolu programmā.
🌿 Lekcijā piedalījās 44 dalībnieki – tehnikumu vadītāji, pedagogi un pārstāvji.
🌿 Lekciju atklāja Rīgas Stila un modes tehnikuma direktore Ulrika Naumova, kas tic, ka Ekoskola ir nākotnes skola un saprot, ka pēc 10 gadiem jebkura sabiedrības aktivitāte tiks vērtēta pēc tās ietekmes uz vidi.
🌿 Liels paldies Vides izglītības fonda Ekoskolu projekta koordinātoram Latvijā Danielam Trukšānam, kurš detalizēti skaidroja Ekoskolas būtību un uzdevumus, kā arī aicināja katru no profesionālajām izglītības iestādēm iesaistīties šajā programmā.
🌿 Rīgas Stila un modes tehnikuma projekta koordinātore Agnese Breice dalījās ar pieredzēto un paveikto, uzsākot Ekoskolas projektu Tehnikumā. Uzsvēra, ka galvenais ir atrast kolēģi, kas grib šo projektu attīstīt un ieinteresēt audzēkņus par to cik svarīgi ir lēmumi ikdienā.
🌿 Vēl viens milzīgs paldies lektorēm Ingrīdai Bērziņai un Viviānai, kas ir Ekoskolas vadītāja no Pļaviņu novada ģimnāzijas, kas ir Ekoskola jau 10 gadus! Lektores dalījās ar pēdējos desmit gados pieredzēto, attīstītajiem projektiem, idejām un kopīgiem pasākumiem, kas Pļaviņu novadā jau ir tradīcijas.

Plašāk par īstenoto lekciju un tajā gūtajām atziņām lasiet – VAI TEHNIKUMS VAR BŪT EKOSKOLA?

……………………………………………………………………………………………

LM2A0169

24. APRĪLĪ – LIELĀ TALKA
Lai rūpētos par apkārtējo vidi,  tehnikuma darbinieki sakopa tuvāko apkārtni –  mežu pie Tehnikuma stadiona,  Juglas ezera piekrasti, kā arī Tehnikuma iekšpagalmu.
Šogad Lielās Talkas vadmotīvs bija: “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”, tādēļ ievērojot epidemoloģiskos apstākļus Tehnikuma darbinieki īstenoja duo talkas, ievērojot 2 metru attālumu.
Tika savākti vairāk kā 60 maisi atkritumu, atsevišķi tika vāktas riepas, šīferi un lielgabarīta atkritumi!

Paldies direktorei Ulrikai, kas uzrunāja darbiniekus un paldies ikvienam kolēģim, kurš atsaucās, lai sakoptu teritoriju!

Lai tīra un zaļa Latvija nākamajām paaudzēm!
P.S. Rīgas Stila un modes tehnikums atbalsta Rīgas pašvaldības konkursu, kas aktīvākajiem talkotājiem dāvina ceriņus! 🙂

LM2A0392 LM2A0341 LM2A0371 WhatsApp Image 2021-04-24 at 21.28.35 (3) LM2A0304 LM2A0205

…………………………………………………………………………………………..

Gramatu-diena23. APRĪLĪ – ATZĪMĒJĀM PASAULES GRĀMATU UN AUTORTIESĪBU DIENU

UNESCO LNK katru gadu šajā dienā aicina sabiedrību izcelt grāmatu un caur to sniegto zināšanu nozīmi izglītības, kultūras un ekonomiskas labklājības sekmēšanā, kā arī – veicina sabiedrības interesi par grāmatām, dažādu tautu literatūru un dažādiem autoriem.

1Paldies visiem, kas atsaucās aicinājumam, atsūtīt grupas audzinātājai 1 fotoattēlu ar grāmatu, kas ir visvairāk Tevi iedvesmojusi.

Grāmatu draugu
iecienītākās grāmatas un arī citātus
varat apskatīt ejot uz – sadaļu Galerijas!

 

…………………………………………………………………………………………….

lekcija_atkritumu_skirosana21. APRĪLĪ – LEKCIJA “ATKRITUMU ŠĶIROŠANA” SADARBĪBĀ AR “ZAĻĀ JOSTA”
Lekcijas norise datums un laiks: 21.aprīlī plkst 15.00 – 15.40

Paldies Rīgas Stila un modes tehnikuma Ekopadomei, kas noorganizēja, un  lektorei Aijai Caunei no SIA “Zaļā Josta”, kas ar savām zināšanām dalījās lekcijā “Atkritumu šķirošana”. Paldies par entuziasmu un padomiem, kā uzsākt šo lielo soli un izskaidrojumu, kāpēc mums tas visiem ir svarīgi.

Lekcijā dalību ņēma 98 klausītāji – gan Rīgas Stila un modes tehnikuma audzēkņi, gan pasniedzēji un darbinieki. Paldies Jums visiem par dzirdīgām ausīm un lai mums visiem izdodas kaut mazumiņu iedzīvināt ikdienā!

ZJ_1  ZJ_2

…………………………………………………………………………………………………………………

Stends2

EKOSTENDS – RSMT mācību korpusa gaitenī klātienē visus gaida Ekostends, kurā atspoguļojas Ekopadomes darbība, jaunumi un Ekoskolas aktivitātes. Šomēnes varam iepazīties ar Ekopadomes priekšsēdētāju Arkādiju un Ekopadomes priekšēdētāja vietnieci Elizabeti, kuri viens otram uzdot 5 jautājumos.

12

 

……………………………………………………………………………………………

RSMT_vides-kodeks

 

14. APRĪLĪ – VIDES KODEKS PIEŅEMTS
Ekopadome saskaņā ar 31.marta padomes sēdes lēmumu –  elektroniskā balsojumā apstiprināt RSMT vides kodeksu, vakar nobalsoja par šī gada VidesKodeksa plakātu.
Paldies Martai Rainai Groziņai, Ekopadomes galvenajai fotogrāfei, un  viņas komandai par Vides Kodeksa variantu izstrādi.

 

 

 

……………………………………………………………………………………………

Dizaina izaicinajums_Sanija

IZAICINĀJUMS “DIZAINA RISINĀJUMI”

Topošā friziere – stiliste Sanija Cīrule, grupa 77./78., pieņēma izaicinājumu un pieteicās izaicinājumam “Dizaina risinājumi” ar savu ideju – BIZE.
Sanija, lai tev izdodas!

♻️ Aprites ekonomikas veicināšanas projekts E-Space aicināja pieteikties izaicinājumam “Dizaina risinājumi”, radot produktu vai pakalpojumu, kas ir ilgmūžīgs. Piedalīties izaicinājumā var ikviena skola un indivīds. ♻️ Dizaina risinājumu idejas, piedāvājumus bija jāiesniedz līdz šī gada 12.aprīlim. ♻️ Vēlies uzzināt nedaudz vairāk par E-space – spiet šeit!  ♻️ Trīs labāko ideju autoriem – pārsteiguma balvas no Vides izglītības fonda.

……………………………………………………………………………………………

1


AP
RĪLĪ sākam un līdz pat MAIJAM2
 ikviens aicināts atsaukties
AUGU AUDZĒŠANAS IZAICINĀJUMĀ

 

 

 

 


AKTIVITĀTES 2021. GADA MARTĀ

31. MARTĀ – EKOPADOMES SĒDE, PLKST 15:00

udens_diena_plakats_7200_5400px

22. MARTĀ ATZĪMĒSIM PASAULES ŪDENS DIENU!

Ūdens dienas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par dzeramā ūdens nozīmi un ūdens nozīmi vispār. Šī gada tēma: Ko Tev nozīmē ūdens?

Gaidīsim Jūsu iesūtītos foto par to, kā esiet atzīmējuši šo dienu, un atbildējuši uz jautājumu: “Ko Jums nozīmē ūdens?”
#Ekoskolas #ūdensdiena #worldwaterday

Kopš 1993. gada 22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē. Latvijā šī diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada.

 

Zemesstunda

 

27. MARTĀ plkst.20:30 AICINĀM ĪSTENOT “ZEMES STUNDU”

Zemes stunda apvieno cilvēkus visā pasaulē, kuri iestājas par dabu.

Ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija tiek aicināti simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

 

11. MARTĀ – EKOPADOMES SANĀKSME

Ekopadomes sanāksmē tika izvēlēta gada tēma – ATKRITUMI. Pirms tēmas izvēles un balsošanas, tika pārrunāti vides novērtējuma rezultāti un anketēšanā gūtie dati.
Liels PALDIES visiem, kas atsaucās un aizpildīja Ekopadomes izsūtītās anketas. Savu viedokli un novērojumus izteica 497 izglītojamie un 59 pedagogi. Kā solīts, sanāksmē notika arī loterija, lai noskaidrotu vienu veiksmīgo anketas aizpildītāju.
APSVEICAM – Evitu Rudevicu, kas saņem saldu un arī praktisku balvu kā sveicienu no Ekopadomes! 🌿


AKTIVITĀTES 2021. GADA FEBRUĀRĪ

Konkursa “MAN PAŠAM SAVS”, pieteikšanās noslēdzās 28.FEBRUĀRĪ

konkurss_man_pasam_savs_2 plakāts jpegAicinot iedzīvotājus atteikties no pārmērīgas plastmasas iepakojuma materiālu un vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu lietošanas, “Zaļā josta” izsludina auduma maisiņu dizaina konkursu “Man pašam savs”. Tā ietvaros dalībniekus aicina radīt oriģinālu dizainu auduma maisiņam, kas kļūtu par iedvesmas avotu pārejai no plastmasas maisiem uz videi draudzīgāku alternatīvu.
Uzdevums: Izstrādāt auduma maisiņa dizainu ar aicinājumu būt videi draudzīgam, zaļi domājošam, kurš rūpējas par vidi sev apkārt, un ar savu dizainu spētu iedvesmot citus.
Maisiņa dizains jāizstrādā A4 formātā (21 x 29.7 cm) vertikāli, izvēloties sev ērtāko tehniku – ar roku zīmēts zīmējums vai izstrādāts kādā no dizaina izveidei paredzētām datorprogrammām.
Dizainam ir jābūt oriģinālam. Sagatavju vai gatavu attēlu izmantošana darba tapšanā nav pieļaujama. Darba autors pilnībā uzņemas atbildību par autortiesību ievērošanu sava darba tapšanā.

Vairāk par noteikumiem un konkursa nolikumu lasiet www.zalajosta.lv.

ekoskola_18012021_2

 

Ekopadome priekšsēdētāja ekspress aptauja par Ekoskolu, resursu lietošanu un atkritumiem – Anketa! Novērtējam paši sevi, vai zinām ?

 

SILTO DŽEMPERU DIENAS IZAICINĀJUMS PIEŅEMTS!

6

RSMT īstenojot Ekoskolas virzienu, 2021.gada 9.februārī ņēma dalību Silto džemperu dienas izaicinājumā!
Lepojamies ar dalību šajā starptautiskajā kampaņā! Paldies ikvienam dalībniekam par atsaucību!

Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus.
Silto džemperu dienā telpās tiek nedaudz samazināta temperatūra (ja tāda iespēja pastāv!), un visi ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi simboliskā veidā apliecinot savu atbalstu iniciatīvai.
#Ekoskolas    #UzvelcDžemperi    #thickjumperday    #LVAFA

Šī gada akcijas moto: REĀLA RĪCĪBA KLIMATA LABĀ!
1 3

4 5 2


RSMT ceļā uz Ekoskolas statusa iegūšanu!
Lai būtiski uzlabotu vidi Tehnikuma darbiniekiem, pedagogiem un izglītojamajiem, esam spēruši soļus Ekoskolas virzienā!

1.sede_kopbilde2021. gad 27. janvārī tika noturēta pirmā Ekopadomes sēde, kurā piedalījās 21 dalībnieks. Sēdei bija nozīmīgs uzdevums ievēlēt un apstiprināt Ekopadomes galvenos amatus, lai koordinēti un mērķtiecīgi gan izglītojamie, pedagogi un darbinieki, kuriem rūp zaļā domāšana un zaļāki lēmumi ikdienā, varētu ņemt dalību aktivitātēs un stiprināt mūsu tehnikuma zaļo virzienu.

Ekopadomes priekšsēdētājs – Arkādijs Mihailovs
Ekopadomes priekšsēdētāja vietnieci – Elizabete Anna Viņaude
Ekopadomes soctīklu pavēlnieks – Laura Ait Ožmida
Ekopadomes galvenā fotogrāfu – Marta Raina Groziņa
Ekopadomes fotogrāfa palīgi – Alija Djablova un Sindija Šefere
Ekopadomes atbildīgais par vides novērtējuma īstenošanu – Jānis Šelengovs.

Apsveicam Ekopadomes priekšsēdētāju un visu komandu! Vēlam veiksmi un lai izdodas īstenot zaļas un radošas aktivitātes!

Atgādinām, ka iesaistīšanās Ekoskolas aktivitātēs un būt Ekopadomes atbalsta komandā var arī mācību gada vidū. Aizpildīt pieteikumu elektroniskā formā aktivizējot šo saiti “Vēlos ņemt dalību EKOPADOMĒ!”. Par jaunumiem un aktivitātēm sekojiet līdz šeit un RSMT soctīklos.


Ekoskolas mērķis – Izglītojamajiem attīstīt ieradumu rūpēties par planētu ikdienā.

Green Leaves Spa Trifold Brochure

Semestra laikā ir plānotas dažādas aktivitātes – Ekopadomes izveide, Vides novērtējums, akciju dienas, aktivitātes, aptaujas un konkursi, lai atraktīvā veidā pievērstu jauniešu uzmanību!
Ļoti gaidīsim ikvienu, kuram rūp zaļā domāšana un ir vēlēšanās savas zināšanas nodot jaunajai paaudzei!


RSMT SKATĀS ZAĻAJĀ VIRZIENĀ

Dabā ir saskatāmi tūkstošiem dažādi krāsu toņi un krāsu skaistums  ir atklājams visos gadalaikos. Tikai tās ir jāgrib un jāspēj saredzēt.
Līdzīgi ir ar vides aizsardzību, ekoloģiju un planētas klimata pārmaiņām un ar to saistītām problēmām. To ir daudz, bet ir jāgrib tās saskatīt.

Zaļo krāsu visā pasaulē vides aizsardzības un klimata problēmu pārstāvošās organizācijas ir pieņēmuši par savu krāsu.
Ir mudinājumi dzīvot zaļi, apgūt zaļās prasmes, veicināt zaļu dzīvesveidu, īstenot zaļu izglītību u.t.t.
Šo zaļo toni ir aicinājums veidot arī mūsu mācību vidē RSMT.

Ikviens interesents ir aicināti  pievienoties VIDES INICIATĪVAS GRUPAI!

Vides Iniciatīvas Grupas mērķis:
– Iesaistīties RSMT zaļākas ikdienas veidošanā
– Iesaistīties RSMT zaļo notikumu plānošanā un īstenošanā
– Nodoties zaļo komandu veidošanai un kustības nodošanai tālākai attīstībai
– Kopīgi veidot ilgtspējas attīstību RSMT, izglītībā, sabiedrībā, valstī un nākotnē

2020.g.24. novembrī tiešsaistē notika vides iniciatīvas grupas uzruna un diskusija “Vai RSMT ir jākļūst zaļam?”. Šī virtuālā tikšanās apstiprināja, ka mūsu vidū ir “vides-klimata-nākotnes labā” atbildīgi domājoši un aktīvi jaunieši.

Ar tikšanās uzrunas prezentāciju var iepazīties šeit – “Vai RSMT jākļūst zaļam?”

Esi kustības veidotājs – PIECELIES UN IESAISTIES!
– Veido pats un aicini citus sev līdzi
– Esi ideju ģenerētājs un dalies ar to
– Plāno aktivitātes kopā un koordinēti
– Īstenojam mērķtiecīgi veidotas aktivitātes kopā
– Sasniedzam rezultātus un priecājamies par tiem kopā
– Veidojam ZAĻU RSMT un atstājam pozitīvu ietekmi nākotnei


poster about recycle

Šī gada 22. septembrī mūsu tehnikumā notika lekcija par atkritumiem kā otrreizējiem resursiem, kuru pasniedza Aija Caune, “Zaļā josla” projektu direktore. Šo lekciju organizēja mūsu tehnikuma multimediju otrā kursa audzēknes Anastasija Pļašečnika un Anastasija Beriļuka. Lekcijas apmeklēja pirmā kursa audzēkņi.

Lekcijā tika pastāstīts par atkritumu radītajam piesārņojumam un klimata pārmaiņām, atkritumu šķirošanas pamatprincipiem, gan arī iepazīstināja audzēkņus ar praktiskiem piemēriem un iespējām, kā atkritumus var izmantot kā izejmateriālus jaunu produktu radīšanā. Lekcijas otrajā daļā audzēkņi rakstīja domrakstu par to, kā viņi paši varētu samazināt atkritumu daudzumu savā ikdienā.

Ļoti ceram, ka šī lekcija bija ļoti noderīga mūsu tehnikuma audzēkņiem, jo mēs esam tie, kas veido sabiedrības domāšanu un attieksmi pret apkārtējo vidi.

SIA „Zaļā josta” ir Latvijas uzņēmums, kurš rūpējas par tīru Latviju un atbildīgu uzņēmējdarbību tajā. SIA „Zaļā josta” mērķis ir veidot sabiedrību, kurā uzņēmējs ir atbildīgs un rūpējas par sevis radītā izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču, elektrisko un elektronisko iekārtu savākšanu un pārstrādi, savukārt sabiedrības locekļi ir izglītoti un motivēti šos atkritumus šķirot, izmest tos paredzētajās vietās, kā arī taupīgi attiekties pret dabas resursiem kopumā.


Infogr_okeana